Staramy się cały czas ulepszać nasze kotły, aby ich codzienna eksploatacja była mniej obsługowa, a co za tym idzie, bardziej praktyczna. Wprowadzone do naszej produkcji kotły mają możliwość wgrywania nowych aktualizowanych programów. W tej chwili opracowaliśmy nowatorski program, który można zaktualizować w sterowniku COBRA. Zasada działania tego programu polega na całkowitym, automatycznym sterowaniu kotłem.

W obecnej sytuacji ekonomicznej klienci poszukują oszczędności w utrzymaniu swoich domów. Często, domy nie posiadają odpowiedniej instalacji CO jak i CWU, które umożliwiają ustawienie odpowiednich, ekonomicznych temperatur w budynkach.

Klienci, którzy kotłem CO, ogrzewają również wodę użytkową, mają problem z rozgraniczeniem temperatury wody CO, od temperatury wody CWU. Ustawiając wyższą temperaturę wody CWU, często uzyskujemy zbyt wysoką temperaturę w pomieszczeniach, a jeżeli obniżymy temperaturę CO, to temperatura w pomieszczeniach jest odpowiednia, lecz mamy zimną wodę użytkową. Do tej pory niektórzy klienci rozwiązywali ten problem montując zawory mieszające, sterowniki pokojowe itp. Dzięki programowi opracowanemu, przez naszą firmę, możemy rozwiązać, wyżej opisany problem, bez większych nakładów finansowych.

Zalety zastosowania nowego programu:

  • bardzo prosta obsługa sterownika,
  • pompa pracuje cyklicznie (oszczędność energii),
  • przy montażu zaworów mieszających, pompa idzie cały czas, natomiast przy zastosowaniu tego programu, pracuje wtedy, kiedy jest taka potrzeba,
  • mniejszy koszt materiału do montażu,
  • obsługa kotła polega tylko na zasypywaniu i wynoszeniu popiołu,
  • oszczędność paliwa.

Zapraszamy do zapoznania się również z artykułem wyjaśniającym na czym polega nowy tryb automatyczny w sterownikach COBRA PID.